Sürdürülebilir Sağlık için Bütünsel ve Fonksiyonel Beslenme Danışmanlığı

Ne yiyorsak Oyuz”! “Besinler, ilacınız; ilacınız besinler olsun” gibi yediklerimizin bizler için ne kadar kıymetli olduğunu anlatan onlarca özlü söz var. Bir cenin olarak geldiğimiz bu dünyayı kocaman, bambaşka bir vücutla terk ediyoruz! Ama; hep aynı vücutla yaşıyoruz aslında! Sadece, evriliyoruz, gelişiyoruz, büyüyoruz. Anne karnında başlıyor evrilişimiz ve beslenmemiz. Besinlerle büyüyor, onlarla gelişiyoruz; ya da gelişemiyoruz! Yapılan araştırmalar, 65-70 yaşlarına kadar yaşayan bir bireyin ömrü boyunca yaklaşık 45 ton yiyecek tükettiğini ortaya koyuyor.

İşte bu programda, insan nasıl çevresinden, sevdiklerinden etkileniyorsa yediklerimiz de onlara duyduğumuz sevgi alışverişinden etkilenir ve bizi etkilerler! Bu karşılıklı alışveriş, yediklerimizden pişman olmamayı, onları sevmeyi ve vücudumuza yararlı yiyecekler vererek onu sevmeyi sağlar.

3 ya da 6 aylık programlarla; haftada bir ya da iki defa yapılan seanslarda, yediklerimizi, vitaminleri, besin takviyelerini, yediklerimizin hormonlarımızla olan ilişkisini ve hormonlarımızın yediklerimizle olan ilişkisini, A-Z’ye öğrenerek; kişinin biyolojik kimliğine saygı duyularak kişinin kendisine uygun bir beslenme profili ortaya çıkartmak amaçlanır. Bununla beraber, hayatımızdaki birincil gıdalar için de farkındalık yaratılarak kişinin bütünsel olarak beslenmesi sağlanır.